מי אנחנו בן ואפרת? None

פתוחים איתכם בשקיפות ופשטות.

💑 מי אנחנו כזוג?

נעים מאד חברים, אנחנו בן ואפרת.
אנחנו זוג לחיים, פרק ב'. בספטמבר 2002 פגשנו זה בזו ב"רמי לוי"... 🤣 - אמיתי. פשוט כך. הסיפור המלא של הפגישה הזו מגניב ומרתק, אבל הוא ארוך מידי לכאן. בואו אלינו ונספר לכם.
תשאלו אם יש לנו קניות חינם לכל החיים ברמי לוי?... הממממ.... לצערנו ממש לא. לא קיבלנו קרדיט.
ממש ברגע שנפגשנו חשנו שזה קשר נשמתי עתיק, למרות שלא ידענו בכלל מה זה, ושיש כזה דבר. את זה הבנו בהמשך הדרך...

כשחברנו כזוג, שנינו חיינו בעולמות מאד מאד שונים מהעולם שלנו כיום.
הגענו מעולמות מאד ריאליים, של סרגלים ישרים, לוגיקה, מספרים, היגיון וניתוח. בן, איש ביולוגיה ומחשבים, הגיע מעולם המדע, האקדמיה והתעשייה הביוטכנולוגית. אפרת, יוצאת 8200, יועצת מס שנים ארוכות במשרד גדול בת"א.
בן נשבע שעד שלא הכיר את אפרת, לא ידע שקיימת המילה "רוחניות". אפרת ידעה קצת יותר, אבל לא נחשפה יותר מידי.
כך היינו בתחילת הדרך שלנו.

יצרנו בהרמוניה מופלאה משפחה מורכבת. זה התחיל מחיבור של 3 הילדים של בן עם ה-2 של אפרת לתא משפחתי אוהב (ואף מאתגר).
זה המשיך בחיבור של שתי משפחות מורחבות וזה נמשך עד היום עם המשפחה הענקית שבנינו סביבנו של מעגל אנשים like-minded שחיים את חייהם באהבה וחיבור.
אנחנו יודעים שזה נשמע מאד מרשמלו וסוכריות. אבל מי שמכיר אותנו מקרוב יודע, שזו האמת הפשוטה שלנו ושזה באמת כך. תכלס.

את עולם המיניות התחלנו לחקור עוד מהימים הראשונים שלנו. אותם ימים מסעירים ומטריפים שבהם הכל חדש ומלהיב. כששוכחים לאכול, ישנים שעתיים בלילה וכל השאר אהבה וסערת חושים.
כבר אז בחרנו לתת יד ביד, לחקור, לגלות, להתלהב, לבחון איך זה מחוץ לקופסה, למסגרת המיינסטרימית. כבר אז לא סבלנו מסגרות והגדרות. לכן טבענו ממש בתחילת הדרך את המושג "זוגיות מאפשרת". הוא איפשר לנו להתפתח ולצמוח כמי שאנחנו ומי שבא לנו להיות מבלי הצורך להתיישר לפי קו מוגדר.
לימים המושג הזה תפס חזק וכיום אנחנו פוגשים אותו ממש בכל מקום. כיף להיות חלוצים.
ההתפתחות והחקירה שלנו בתחום הזה לא מפסיקות לרגע. כיום זה כבר שילוב של הזוגיות הפרטית שלנו והעניין המקצועי.
אז כן, אנחנו חיים חופש - במושגים שלנו, לפי מה שמתאים לנו, מתוך אהבה, חיבור, תקשורת, שיתוף, שקיפות ואומץ.

אנחנו לא מנפנפים בזה חלילה. אבל אחרי כשני עשורים יחד, אנחנו עדיין חיים באותה הרמוניה נפלאה זה עם זו.
טוב ונעים לנו ממש כמו בהתחלה והאמת, אפילו הרבה הרבה יותר.
ולמה אנחנו מספרים את זה?
כי זה לא בא לנו על מגש של כסף ואפילו לא של ברזל חלוד. זו השקעה והתמסרות, זו עבודה נון-סטופ. זו התוצאה של אחריות אישית ומחוייבות לקשר שלנו. של היצמדות לעקרונות ועוד.
אנחנו ממש מאחלים לכל אדם בעולם שתהייה לו (או לה) זוגיות כזו. מכל הלב.
אנחנו יודעים שזה אפשרי ובר השגה. אנחנו גם יודעים ללמד איך להגיע לזה.

💃🏼🕺🏼 איך הגענו לעיסוק שלנו?

הרקע לכך התחיל עוד לפני שפגשנו זה בזו.
לאורך השנים, אפרת תמיד העסיקה את עצמה בלימוד והתרחבות. למדה משחק, הנחיית הורים, עשתה מסלול מלא בלנדמרק, למדה לטפל בשיטת גרינברג ועוד.
במשרד הגדול של רואי החשבון עם המוני העובדים, היא היתה יועצת המס היחידה שהיה אצלה במשרד מה שהיא מכנה בחיוך "כסא הפסיכולוג". לקוחות היו באים להגיש חומר ולחתום על דוחות ונשארים לספר את סיפור חייהם ולהתייעץ.
בן עבר תהליך עומק של התפתחות אישית עם המורה הכי גדול שלו בחיים, סטיבן קובי. (לא, הוא לא עבד איתו אישית, רק דרך ספרים. אבל התחושה עד היום היא של מנטור אישי). התהליך הזה נמשך 5 שנים לפני שהוא הכיר את אפרת והוא ממשיך עד היום!
כשבן לימד קורסי חובה באוניברסיטה (לא נעים לספר איזה, כי הם דתיים... 😂) הסטודנטים היו באים למשרד להתייעץ לגבי הקורס. ההתייעצות על הקורס נמשכה 5-10 דקות ואז היו נשארים עוד שעה להתייעץ על החיים האישיים שלהם.

ממש בחודשים הראשונים שלנו, נסענו לפסטיבל הראשון בחיינו - פסטיבל "סגול 6".
הוואו המטורף שחשנו אחז בנו עוד במגרש החנייה, לפני שיצאנו מהאוטו. לא ידענו את נפשנו מרוב התלהבות!
התרוצצנו מסדנה לסדנה, בקושי עוצרים לשתות או לאכול. פשוט לא נרגענו. שם גם נכנסנו לסדנאות הטנטרה הראשונות שלנו ופגשנו בחברים הטובים ביותר שלנו עד היום וגם המורים הראשונים שלנו - תיקי וזאב.
מאותו הרגע אחז בנו הדיבוק של הטנטרה והעמקנו לחקור דרך התנסות, סדנאות, לימוד עומק וקשר עם מורים אחרים בארץ ובחו"ל.

משהו מדהים ומטורף, לא צפוי קרה לנו שם, בסגול הראשון והשני. בהתחלה לא שמנו לב, אבל קלטנו פתאום שאנשים היו עוצרים הכל, אפילו באמצע האוכל, כדי לבוא לקבל חיבוק, לשאול שאלה ולהתייעץ. עדיין לא היינו מורים, אבל משהו חזק מאד היה שם.
לא מעט אנשים (שעד היום אנחנו חייבים להם את תודתנו והערכתנו) דחפו אותנו ללמוד שיטות טיפול ולהתחיל לטפל וללמד. נכנסנו לעולם הזה מהר מאד.
לאשרם במדבר הגענו כשהאשרם היה בן שנה בערך. הכל היה צעיר, חדש ובתולי. מלא תמימות וכוונות טובות. שם, באשרם, עשינו את צעדינו הראשונים כמורים ומנחי סדנאות.
עם השנים הפעילות שלנו הלכה והתרחבה, שינתה פנים ואופי, אך תמיד נותרה עם קו מנחה חזק - משימת החיים שלנו!
להעניק, לסייע ולהשרות סביבנו חיים המבוססים על אהבה.

התחלנו להוביל תהליכים אישיים על אש קטנה, בבית, במקביל לעבודות היום המיינסטרימיות שלנו, בשעות הפנויות.
ככל שהרגשנו את תחושת ההגשמה העצמית והסיפוק האדיר שזה נתן לנו, הבנו שזה הולך להיות ייעוד החיים שלנו ובחרנו להקים עסק.
התחלנו לחפש כל מיני שמות פלצניים שיישמעו טוב עבור העסק שלנו. ואז, ברגע של הארה, חבר מקסים שלנו, יאיר טריבלסקי, הסתכל עלינו בעיניים ואמר "אתם תהיו פשוט 'בן ואפרת'. לא 'אפרת ובן' אלא 'בן ואפרת'"
וכך היה וכך נשאר.

בשנת 2006, ישבנו ערב אחד בחדר העבודה וערכנו תחשיבים כלכליים והערכת סיכונים. אחרי שסיימנו, התבוננו כהרגלנו זו בעיניו של זה ובהמון המון אומץ החלטנו שאנחנו לוקחים את כל הסיכון וקופצים למים.
החלטנו לעזוב שנינו את מקומות העבודה והמשכורות הקבועות שלנו ולהתמסר ל"בן ואפרת".
עברנו לא מעט מהמורות בדרך, לא מעט אתגרים כלכליים ואחרים.
היום במבט לאחור, כשלא מעט שנים מאחורינו, אנחנו אומרים בפה מלא - לא היינו בוחרים אחרת!!!
אנחנו מודים על כל רגע ורגע ועל תחושת הערך, הסיפוק וההגשמה שהדרך הזו העניקה ומעניקה לנו עד היום.

🙏🏻🙌🏼 אודות דרך העבודה שלנו.

פעם, בתחילת הדרך שלנו הצהרנו את זה ברמת בעיקרון ומתוך איזו תחושה וידיעה פנימית. כיום, לאחר כל כך הרבה שנים של התנסות ועבודה בפועל, כשאנחנו רואים המון תוצאות מוכחות בעיניים, אנחנו אומרים בבטחון מלא ובלי שמץ של פלצנות:
כלי העבודה העיקרי שלנו - זה שבאמת מחולל את כל השינויים - הוא אהבה!
כן, אהבה. כזו שניתנת ללא תנאים. כזו שמרגישים בה בלב, תמיד. שנמצאים בה כמצב הווייה בלי קשר לכלום.
נכון, יש ידע, יש שיטות, יש כלים, עקרונות, גישות, נוכחות, המון ניסיון - הכל חשוב מאין כמותו. אבל תכלס, תדר האהבה הוא זה שבאמת משרה באנשים ומאפשר לשינוי הגדול לקרות.
אנחנו אומרים היום עם יד על הלב. כל התהליכים הכי מוצלחים שלנו (ולא חסר ברוך השם) היו ונותרו עד היום, סיפור אהבה.

העבודה שלנו היא עבודה משולבת.

ראשית, מהרמה העקרונית - אנחנו משלבים תפיסת עולם, עקרונות וגישות מעולם הטנטרה, עם תפיסות עולם מערביות מעולמות האימון האישי וההתפתחות האישית והעולם האלטרנטיבי בכלל. מרגע שהתוודענו אל הטנטרה, הבנו שמדובר פה בדרך חיים ממש. קלטנו שחיי טנטרה הם קודם כל ברמת התודעה והתדר ואלו דברים שעוברים בהשראה. זה לא בהכרח בעשייה.
כשאדם חי כעקרונות חיים אחדות, אהבה, חוסר שיפוטיות, קבלה מוחלטת, חופש פנימי אמיתי, איזון ועוד, זה בהכרח יוצא החוצה ומשפיע על סביבתו. אז, כאשר משלבים את זה עם כלים וטכניקות, מתקבל שילוב עוצמתי.

אנחנו משלבים עבודה בשיחה, בעבודה רגשית, בחווייה ותרגול, במדיטציה, בתנועה, במגע, עבודה עם אנרגיה - הכל בהתאם למה שנדרש ברגע.
אין אצלנו עבודה לפי ספר. אין שלבים כתובים ומותנים מראש.
אנחנו קשובים למי שמולנו, לצרכים, למה נדרש, למה אדם מסוגל בכלל להכיל באותו רגע. ואז, נתפור את הכלים המתאימים לנושא.

השיחה נדרשת בעיקר עבור שלבי החקירה הפנימית דרך שאלות והקשבה. להעברת רעיונות מרכזיים חשובים ולהבנת עומק את מה שנדרש. היא מעניקה את הבסיס לעבודה העיקרית.
העבודה שבאמת מביאה לשינויים הגדולים היא העבודה החווייתית, תהייה אשר תהייה.
אין דבר יעיל יותר מאשר ללמוד דרך הגוף. הגוף הוא בלתי אמצעי, תמיד נוכח, תמיד בכאן ועכשיו. הגוף זוכר והגוף לומד. לגוף אין (כמו לראש) מנגנוני הגנה והימנעות מסובכים. הגוף לא משאיר פתחי מילוט. הגוף הוא פשטות!

הרבה פעמים אנשים שואלים אותנו - רגע, אבל מה בדיוק תעשו? תנו לנו דוגמה של תרגיל. ואז מתעורר אתגר רציני. אם נספר להם (או עכשיו, לכם) הרי זה ייקלט ע"י המוח, יעבור על ידיו עיבוד לאור המציאות הידועה לכם כבר מראש, הדברים יעברו את כל מנגנוני הסינון, השינוי, הביטול, ועוד שאר דברים שהמיינד עושה על מנת לשרוד - ואז לא באמת מבינים.
נו, לך תסביר למישהו, שאפילו אם הוא יוכל לראות בעיניים, על מסך, תרגול מסויים שקורה בסדנה או תהליך - הוא לא באמת יקלוט את האנרגיה, את האווירה, את הרגשות, את הניואנסים הכי קטנים של הגוף כפי שהם קורים במציאות.

הטכניקות מגיעות מעולמות שונים. הרבה ממה שננגיש לכם, יגיע מעולם הטנטרה. חלק יבוא משיטת גרינברג, מעולם האימון האישי.
ישנן טכניקות של שחרור רגשי שמחוללות שינויים עוצמתיים ביותר לא רק ברגש, בשחרור עכבות, מחסומים וטראומות, אלא אף בגוף. ממש ריפוי. יש טכניקות של עבודה אנרגטית שהבאנו מעולם הטיפול ברייקי (שיטת טיפול באנרגיה) ומעולם המדיטציה.
בקיצור, כמו שאתם מבינים כבר - יש פה המון.
אנחנו אוהבים לתת את הדוגמה שכשנכנסים למוסך, יש למכונאי שידת כלים עם המון מגירות. הוא שולף את הכלי המתאים למשימה בהתאם לצורך שהוא נתקל בו. מה שחשוב הוא, שהוא שולט היטב בכלים ויודע היטב איזה כלי הכי מתאים לאיזה צורך.

העבודה שלנו מבוססת עקרונות!
זה שילוב של העקרונות האישיים של כל אחד מאיתנו, עם העקרונות המקצועיים שלנו.
העקרונות הם המגדלור שמאיר את הדרך גם כאשר סוער ומעורפל. הם תמיד נכונים.
כאשר אדם יודע את העקרונות שלו באופן ברור, הם באו מבפנים והם מנוסחים על הדף - והוא אכן חי אותם ונצמד אליהם, כבר ישנו בסיס איתן להצלחה. לחיות את העקרונות בפועל - זה מה שנקרא אינטגריטי.
תוכלו לקרוא את מסמך העקרונות שלנו בהמשך העמוד ולהרגיש, האם העקרונות הללו מדברים אליכם.

אנחנו אנשים של תכל'ס ושל תוצאות!
אף פעם לא "נמרח" אתכם עם דברים מיותרים שאתם לא זקוקים להם. אנחנו תמיד מחפשים אפקטיביות ותוצאות מהירות ככל שניתן.
מצד שני, אנחנו גם לא מאפשרים "למרוח אותנו". כשאנחנו מרגישים שמי שאנחנו עובדים איתם, לא באמת מחוייבים לדרך, לא באמת מתרגלים, מתמסרים, עושים עבודה - אנחנו עוצרים ופותחים קלפים. לא מאפשרים לאדם לרמות את עצמו.
אנחנו לא מוותרים.

אנחנו תמיד כאן!

אנחנו תמיד זמינים עבור האנשים שאותם אנו מלווים!.
זהו אחד הדברים שהכי מייחדים אותנו ואת את דרך עבודתנו. כאשר אנחנו מלווים תהליך (אישי או זוגי), אנחנו זמינים 24/7 לעזרה, ייעוץ, הכוונה, הקשבה ותמיכה.
זה לא משהו שגרתי כלל. מבחינתנו זהו אחד המפתחות לתהליך מוצלח. עצם הידיעה וההרגשה שיש מאיתנו תמיד תמיכה ורוח גבית, זה שיש את האופציה לכתוב או להתקשר ולקבל עזרה, כבר מחזקת את התהליך. לא אחת, שיחה של 5 דקות בטלפון הביאה לפריצת דרך משמעותית בתהליך.
אנחנו באמת עומדים מאחורי ההצהרה / הזמנה הזו. יעידו על כך מאות אנשים שליווינו אותם דרך.

מנטור, מרצה ומאמן אישי.
אדם של חופש!!!
פורץ טאבו ומסגרות.
איש מחשבים וביולוג.
אוהב טבע, סביבה ואדם.
בן זוג אוהב לאפרת, האלה שלי.
אב לחמישה. שלושה שלי ושניים שלה.
ילד בן 8 בנשמה שאוהב להתלוצץ וגם מדען רציני וחוקר.
אוהב את השקט שבפנים וטראנסים רועשים מבחוץ.
טיפוס של אש ועשייה, של עץ, פלדה, אדמה וצמחים, אבן ומכונות (אבל בעיקר מקלדת), של לילה, של ספורט ואתגרים.
יודע המון ומשתדל שלא לדעת כלום.

סיימתי דוקטורט באימונולוגיה של הרבייה מביה"ס לרפואה של אוניברסיטת ת"א ובמקביל עסקתי במיחשוב.
עם סיום הדוקטורט התמחיתי בביואינפורמטיקה ובתחום זה עסקתי במשך עשור בחברות ביוטכנולוגיה בחו"ל ובארץ.
הקמתי וניהלתי את היחידה לביואינפורמטיקה באוניברסיטת בר אילן ולימדתי בתחום.

עד שפגשתי את אפרת, אהבת חיי, אפילו לא ידעתי שקיימת מילה כזו - רוחניות.
לפסטיבל הראשון בחיינו, פסטיבל "סגול 6" הגעתי עם מכנסיים קצרים וחולצה יותר ארוכה מהמכנסיים, שעון על היד. ביד אחת צידנית ובשנייה מנגל. 🤣🤣🤣
מהר מאד, שכנכנסתי לעומק העולם הזה בצלילת ראש ישירה, הבנתי שבעצם כל חיי הייתי אדם רוחני מאד, רק שלא ידעתי מכך.
התקופה הכי עוצמתית מהבחינה הזו היתה תקופת הצבא שלי. המון חוויות לא קלות משירות קרבי פעיל בצנחנים, עם היתקלויות, מרדפים ומלחמה הביאו אותי לתובנות עומק באשר לחיים. המון מושגים שכיום אני מלמד אנשים על מנת לחיות חיים טובים יותר, מאושרים יותר, עלו ובשלו בי מהתקופה ההיא.

טנטרה פגשה בי ואני פגשתי בה במין פיצוץ יקומי (אל תשאלו אותי מה זה. לא יודע. זה מה שעלה לי עכשיו...).
חשתי מייד שזה בדיוק מה שחיפשתי כל חיי. טנטרה פשוט התלבשה לי בול על כל מי ומה שאני וסידרה לי את העולם באופן מוחלט.
אחד החלומות הכי גדולים שלי הוא לבלות תקופה באשרם אותנטי לחלוטין שמלמד את החיים במסורת הקאולה. אני יודע שכיום כבר אין אשרם כזה בנמצא ולכן זה כנראה יישאר בגדר חלום, למרות שאיני מוותר עליו.

אני מאושר בחיי. מלא תחושת ערך, סיפוק והגשמה בעבודה המקצועית שלי וכל תהליך מוצלח שאני מעביר מעיף אותי לחלל.
אני מאחל לכל אדם בעולם שיוכל כמוני, לקום בבוקר ולומר לעצמו "איזה כיף. עוד יום עבודה מתחיל" ומאחל לכל אדם בעולם זוגיות נפלאה כמו שיש לי.
בכל תחום בחיי יש תמיד לאן לעלות עוד מדרגה, אך הדרך הזו למעלה מתבצעת בשמחה והעיקר הוא להנות מהדרך.

אני נהנה מאד להיות חבר צוות וללמד באקדמיה למנהיגות עתיד SGLA מייסודו של חברי הטוב, השופט בדימוס שלמה שוהם. הפרוייקט הזה קורם עור וגידים ונוסק למעלה וברחבי העולם.

כיום, במקביל לעיסוק באימון וההנחייה, אני מפתח שני פרוייקטים גדולים.

"פרוייקט המנדלה" מרכז קונספט שרובו הגדול הגיע אלי באופן מתוקשר (וואללה לא יודע איך. אני לא באמת מתקשר. פשוט לחצתי על כפתור Download איפה שהוא).
הקונספט הזה מסביר לאנשים כיצד ניתן לחיות חיים של עוצמה, אפקטיביות, שלווה והצלחה אמיתית. הוא אכן מבוסס על מנדלות ומושגי היסוד שלהן.
החזון שלי לפרוייקט הזה הוא לעמוד על במות עולם מול קהלים של אלפים. להעניק את הקונספט בהרצאת מפתח וללמד ולאמן אנשים לחיים על פיו בקורס עומק שבו אוכל להעביר לעולם את כל הידע והתובנות שצברתי.
כל הקונספט כבר מושלם ואני מלמד אותו במסגרות פרטיות. הוא בתהליך כתיבה והכנה של החומר.

THP - Total Health Paradigm הוא פרוייקט ענק שמרכז לימוד של תפיסה הוליסטית עוצמתית ובדוקה לחיים של בריאות טוטאלית.
אני חי כך כבר למעלה מעשור, ללא מחלות, כאבים או חריגות מה - Well Being שלי. אני חש שזו פשוט מצווה עבורי ללמד את העקרונות לכל מי שרק מבקש ללמוד וליישם.
חלק מהפרוייקט כבר כתוב והוא ממתין לי שאוכל להתפנות עבורו להמשך הכתיבה ויצירת קורס וידאו אונליין. הוא ממתין לסיום של "פרוייקט המנדלה"

זה אני על קצה המזלג.
רוצים להכיר יותר? אתם מוזמנים לחיבוק.

מנטורית ומאמנת אישית.
אישה של אהבה, חברות, של רכות ,צבע ומשיכות מכחול.
סקרנית על!!! אין גבול לסקרנות שלי.
מאוד משפחתית - מאוהבת במשפחה שלי , שלו שלנו.
אמא לשניים מדהימים ומקסימים.
כשנישאתי לראשונה, רציתי 4 ילדים. כשהכרתי את בנצ'וק אהובי, הוא הגיע עם השלושה שלו ואני תמיד מתלוצצת שקיבלתי עוד אחד על התנהגות טובה.

מים הם הדבר שהכי מאפיין אותי.
מחוברת כל כך בטבעיות לרכות,לזרימה ולעולם הרגש…. ולמים עצמם שיש להם כוחות קסם עלי.
בן, (שלעולם לא יירטב בלי שיהיה חייב) תמיד אוסף אחרי טיפות מים.
מים מרגיעים אותי, מחליפים לי אנרגיה ועוזרים לי לקבל רעיונות חדשים.

כילדה טובה בת ים , חנונית על - שסיימה מגמה ביולוגית בתיכון,
היה ברור לי שאעשה דוקטורט בביולוגיה בנושא גנטיקה והגנום האנושי. (בסופו של דבר התחברתי לבנצ'וק ה-דוקטור לביולוגיה הפרטי שלי)
עם זאת בצבא , ביקשתי מחשבים וקיבלתי. למדתי בממר"מ - חתמתי קבע ושירתתי ב- 8200.
אחרי השחרור, התכוונתי לממש את חלום חיי ביולוגיה וגנטיקה או בעצם… ללכת עם הלב לאמנות ב"בצלאל".
חיפשתי עבודה עד שיתחילו הלימודים ומצאתי עבודה זמנית במשרד רואי חשבון גדול בתל אביב.
העבודה הזמנית הזו נמשכה 22 שנים... 🤣🤣🤣
אמנם ביליתי את כל השנים הללו כיועצת מס בעבודה מאד ריאלית ומדויקת בתחום הכספים, ועם זאת - זה מעולם לא מנע ממני לחקור את עצמי ולגלות עולמות.
למדתי.
למדתי המון!

עשיתי עבודת התפתחות אישית עוצמתית כשעברתי את שלושת הקורסים של מסלול "לנדמרק". הם הפגישו אותי עם עצמי באופן שלא הכרתי עד אז. איתגרו ופרצו גבולות.
למדתי קורסים בהנחיית הורים ופסיכולוגיה, אימון אישי , יזמות ומנהיגות.
למדתי משחק ותיאטרון עם הבמאי המקסים שלמה פלסנר. לימודי המשחק שוב הפגישו אותי עם אפרת שלא הכרתי. גם שם צמחתי מתוך האתגרים.
אחת החוויות העוצמתיות שלי בלימודי המשחק - על החוף בסיני, עמדתי יותר משעה עם הידיים פרושות לצדדים, בתרגיל מתיש וכואב הבנתי כמה אנחנו והמיינד שלו עומדים בדרך שאנו עושים לעצמנו ולאמת שלנו. כשבאמת מפסיקים "לשחק" ולחשוב - מגיעה האמת ומגיע החיבור לתפקיד. בלימודי המשחק גם קלטתי כמה עדינה ו"ילדה טובה" הייתי.
לקחתי את תפקיד הטובה בחיי, וכמה "מה יחשבו עלי" ניהל אותי עד כי לא הייתי מסוגלת לנבל פה ולקלל אפילו עבור תפקיד בהצגת תיאטרון. (בסוד אומר לכם שהחיים לצד בן סילקו ממני כל שארית של זו שלא יודעת להוציא "מילים גסות" מהפה ולו למען תפקיד).
כל החוויות הללו עיצבו חלקים משמעותיים באישיות שלי שעד היום מוצאים ביטוי בתהליכים שאני מעבירה את המתאמנות/ים שלי.

למדתי ותירגלתי להיות מדריכה ומובילת תהליך ב"שיטת גרינברג" (שיטת גוף-נפש מדהימה).
והנה עוד סיפור - לילה לפני שפגשתי את בן לראשונה, הוא התנדב בשמחה להיות המודרך הראשון שלי. תוך יום האפשרות הזו נגוזה, כי אי אפשר ללמד בתהליך בשיטת גרינברג - חברים ובני משפחה.
אבל בתמורה "קיבלתי במתנה" מסלול התפתחות מטורף אליו יצאנו יחד , יד ביד.

פסטיבל סגול, הפסטיבל הראשון בחיי, נכנסתי עם בן לסדנת הטנטרה הראשונה שלנו אי פעם.
(זו היתה סדנה אחת לפני הסדנה של תיקי וזאב ששבתה את ליבנו).
תרגלנו תירגולים שעבורי היו אז די מתקדמים.
לפני שהבנתי מה קורה איתי, ישבתי בישיבת "שיווה שאקטי" (ישיבה מאד אינטימית וקרובה) עם גבר שלא הכרתי, ובמרחק לא רב ממני ישב בן, עם מישהי שדי עגבה עליו.
הלב נפל לי לתחתונים, לא יכולתי להתרכז בתרגול או בבן הזוג איתו תירגלתי אני זוכרת שבכיתי בליבי ורציתי שהסדנה הזו תסתיים כבר.
למזלי אחרי זמן קצר נכנסנו גם לסדנה של תיקי וזאב, (המורים הראשונים שלי/שלנו ואהובי ליבי מאז ועד היום, ) סדנה שהיתה מאד עדינה ומחברת ואז הבנתי עד כמה חשוב להתאים את רמת הסדנה למשתתפים.
עד היום זה נושא שבקדושה עבורי.

כבר סיפרתי עד כמה אני סקרנית, נכון?
עם בן יצאתי למסע סוער של חקירה וסקרנות את עולם המיניות, הזוגיות והאהבה.
בתקופה ההתחלתית של הקשר בינינו חקרנו ופרצנו גבולות ברמה שלא חשבתי בכלל שאפשרית . הסקרנות שלי לא ידעה גבולות (לעיתים לאו דווקא לטובה) והיא נמשכת עד היום בכל מיני אופנים.
אני יכולה להעיד שלמרות אתגרים שונים בחיים, אני חיה חיים נפלאים של אושר, שמחה , חיבור ואהבה גדולה.
הזוגיות שלנו מהווה עבורי אבן שואבת. מקור של תמיכה, צמיחה והתפתחות. לא מפסיקה להפתיע ובעקבות כך, להעמיק.
במישור המקצועי העבודה שלי בהובלת התהליכים האישיים והזוגיים והנחיית הסדנאות ממלאת אותי תחושת סיפוק והגשמה בלתי רגילה. אני לא מפסיקה ללמוד ולהתפתח, לחקור את תחומי המיניות , הזוגיות וההתפתחות האישית וזה ממלא חלק ניכר מהיום שלי.

יש לי לא מעט חלומות.
אחד הגדולים שבהם הוא להקים יחד עם בן מרכז משלנו שיאפשר לאנשים להתחבר בו אל הדרך שלנו. שבו יוכלו להסתובב בחופש ולבטא את עצמם ללא עכבות. להתפתח, ללמוד ולצמוח. זה יהיה מרכז של אהבה נטו.
אני יכולה לראות את המרכז הזה ממש בעיני רוחי. הכל כבר קיים.
זה יקרה יום אחד - מבחינתי רגע אחד קודם, אמן.

בתקופה האחרונה אני מקימה שני פרוייקטים מלהיבים ומיוחדים.
יחד עם החברה הכי טובה שלי (עוד מהתיכון) מור מילשטיין דואני (מורה, מרצה ומטפלת בחסד)
אני מקימה את פרויקט "מעבר לגיל". מעגל נשי בנושא גיל המעבר עליו אף אחד לא מדבר ומשאיר נשים רבות בגילים של טרום גיל המעבר (בסביבות 45 ) גיל המעבר (בסביבות 50-55) ופוסט גיל המעבר נבוכות ומבולבלות ובעיקר לבד.
סיסטרהוד, יחד נשי , מעגל נשי - הכי חשובים ותורמים בתקופה הזו.
יחד איתם מגיעה גם תמיכה, ליווי, הקשבה ולימוד לנשים בתקופת חיים חדשה ולא מוכרת בחיינו. הגישה שלנו משלבת את כל הידע הרב של שתינו והיא רחבה, ייחודית והוליסטית של גופנפש.
הכוונה שלנו להרחיב ולהגדיל את הפעילות לעוד ועוד מעגלים בכל רחבי הארץ. ולארח מדי פעם ,במעגלים שלנו, נשים שיש להן מה לתרום לידע ולנשים של "מעבר לגיל"

פרוייקט מגניב נוסף שלי - נכנס בימים אלה להילוך גבוה ביותר!
תכנית ראיונות מיוחדת במינה "The F SHow" שבה אראיין אנשי מפתח מעניינים ומסקרנים באופן אישי בנושאי זוגיות, מיניות ואהבה.
אסע אליהם לביתם, אראיין אותם בפינה הכי אהובה שלהם בבית.
ניכנס למקומות חבויים ואינטימיים. נכין אוכל ביחד...
בקיצור חברים - יש הרבה למה לחכות וזה יגיע ממש ממש בזמן הקרוב.
מעניין אתכם??? כתבו אלי. אשמח לשמוע מכם.

רוצים לדעת עלי עוד? 💖
בואו לחיבוק.

הצהרת המשימה של בן ואפרת.

משימת חיינו – להעניק, לסייע ולהשרות סביבנו חיים המבוססים על אהבה.

 • אנו זוג החי חיים מלאים המושתתים על אהבה, תוך יצירת סינרגיה. אנו שואבים את בטחוננו מעקרונותינו, יושרנו האישי, יכולתנו לאהוב ללא תנאי ומפיתוח יכולת ולמידה בלתי פוסקות . אנו אחראיים תמיד לתגובותינו ולדרכי פעולתנו.
 • הגוף הוא משכנה המקודש של הנפש. אנו שומרים על בריאותנו בהתמדה. מקפידים על תזונה נכונה , שינה מספקת ופעילות גופנית . או נמנעים מצריכת חומרים מסכנים כגון אלכוהול, עישון או סמים .
 • אנו שואפים לאיזון והרמוניה . אנו חלק מבורא עולם וחיינו הינם חלק מתהליך התפתחות רוחנית . אנו נכונים לחלוק את הידע והיכולת הרוחניים שלנו עם כל אדם.
 • אנו אחראים ללמוד ולהתחדש במישורים האישיים והמקצועיים ולבחון באובייקטיביות את מקורות המידע שלנו . אנו מוכנים, להעניק מהידע שצברנו לכל אדם החפץ בכך .
 • אנו חלק אינטגרלי מהיקום ורואים קדושה בכל. אנו מודעים לסביבה הפיסית והחברתית, אוהבי אדם, בעלי חיים, צמחים וטבע ושומרים על הסביבה.
 • כל אדם שווה בעינינו . כל אדם שאינו פוגע בנו , ראוי לאהבתנו . אנו נוהגים בכל אדם בנעימות, ענווה חמלה ונימוס, כנות, יושר, הגינות , נאמנות , פתיחות והערכה אמיתית למקודש, לייחודי ולשונה שבו.
 • מרחב הפעולה שלנו הינו מקום שנעים לשהות בו , בממד הפיסי , הרוחני והרגשי-חברתי. מקום של אהבה, חברות, צמיחה ותמיכה, של קבלה ועידוד, יצירה והתפתחות אישית. ביתנו הינו מקום להיבנות ממנו, להתגעגע אליו ולאהוב לחזור אליו ותמיד פתוח בפני חברים ומכרים.
 • היקום מזמן שפע אין סופי. רווחה כלכלית חשובה לנו . הכסף משרת אותנו ולא אנו אותו . אנו מרוויחים מתוך יושר, הגינות, שירות והענקה .
 • אנו מבטאים אהבה בקבלה ללא תנאי ובהיעדר שיפוטיות.
 • אנו עושים הכל על מנת ליצור מרחב בטוח ומוגן , בו יכול אדם להתחבר להווייתו בביטחון מלא וללא חשש, ולבחון את כל גבולותיו.
 • פרטיותו של אדם מקודשת בעינינו. אנו שומרים על פרטיות ועל סודיות של מידע אישי ורפואי של כל אדם לו אנו מסייעים.
 • אנו מקפידים לברר באופן מסודר, את מצבו הפיסי, הרפואי והנפשי של כל אדם לו אנו מסייעים.
 • אנו פועלים מתוך נאמנות לעקרונותינו המאפשרים בסיס של בטחון עצמי והתנהלות ללא פחד.
 • מתוך העוצמה שבידיעת גבולותינו ובחינתם המתמדת, אנו חיים אמירת "כן" ומתנהלים על דרך החיוב.
 • אנו בוחנים בהתמדה ומתוך מודעות, את גבולות הידע שלנו, ופועלים רק במסגרת יכולתנו.
 • המיניות הינה חלק אינטגרלי מהווייתו של אדם. אנו עובדים עם מיניות מתוך מקום של כבוד וקדושה, תוך הפרדה מוחלטת מצרכינו המיניים.
 • דבר אינו מובן מאליו!
בן ואפרת, בן ואפרת נוגעים באהבה, מאמנים, מאמן אישי, מנטור, מנטורים, תהליך אישי, תהליך זוגי, טנטרה במודיעין, טנטרה במרכז {% include 'includes/hashtags.html' with hashstring='#בן_ואפרת #בן_ואפרת_נוגעים_באהבה #בן_ואפרת_טנטרה #מאמנים #מאמן_אישי #מנטור #מנטורים #תהליך_אישי #תהליך_זוגי #טנטרה_במודיעין #טנטרה_במרכז' %}