חתונה אלטרנטיבית יותר מעורבת, מהלב, משמחת ובלתי נשכחת

ניתן לשלב את החתונה האלטרנטיבית עם טקס חופה וקידושין דתי.
החתונה האלטרנטיבית יכולה לקבל מעמד חוקי לרישום הנישואין בעזרת "תעודת זוגיות"

סיכום תמציתי

  • בוחרים בסגנון חתונה הרבה יותר אמיתי, אישי, שבא מהלב.
  • זה יכול להיות גם טקס חידוש הזוגיות לזוגות שכבר נשואים.
  • התחליף הקלאסי למי שלא רוצה חתונה דתית.
  • מעורבות חברתית של הקהל באופן פעיל בכל השלבים.
  • זו חתונה שאיש מכם ואורחיכם לא ישכח לעולם!
  • האוכל הכי טעים בעולם - כי הוא הוכן עבורכם באהבה.
  • תחלקו עם אהוביכם את מה שמייחד אתכם כזוג.
  • לא צריך אולם, דיג'יי, נצנצים, רעש ועשר מנות. זו יכולה להיות הפקה דלת תקציב ומדהימה ביופיה.

פרטים חשובים.

משך החתונה
ערב שלם, החל משעה לפני השקיעה עד מאוחר בלילה
מה זה כולל
פגישת הכנה, ייעוץ ותיאום בת שעתיים + ליווי והנחייה שלנו לכל אורך הערב.
מיקום
כל מיקום אפשרי בכל הארץ. ניתן לערוך את זה בחיק הטבע, בבית, בגן ארועים...
תזמון
בחיק הטבע, מומלץ בעונות היבשות. במקום מסודר או בבית, כל השנה.
מחיר
4200 ₪
עשויות להיות תוספות על נסיעה למקומות מרוחקים, רכישת ציוד וחומרים וכו'
בניית חזון /
הכנה לזוגיות
ארבע פגישות לבניית חזון או הכנה לזוגיות בנות שעתיים כ"א (לרוכשי הנחיית הערב בלבד): 2300 ₪ (במקום 2800 ₪)

החתונה האלטרנטיבית / חברתית יכולה להיות גם המקבילה של טקס חידוש הנדרים הנהוג בחו"ל ולאחרונה גם הפך מקובל אצלנו בארץ.

למה חתונה אלטרנטיבית?

נמאס לכם מהפורמט השדוף שכבר איבד טעם?
החתונות "הרגילות" כיום איבדו הרבה מהקסם שלהן.

מכירים את זה?
מזמינים גם את מי שלא ממש רוצים "כי לא נעים...". גם חלק מהמוזמנים באים "כי לא נעים...".
למעט החופה, מרבית הערב חסר תוכן וריגוש אמיתי ולכן מנסים לחפות על כך עם DJ שמשמיע מוזיקה (בד"כ מחרישת אוזניים), מנות אוכל (בינינו, לא תמיד משהו), ושלל אפקטים מיוחדים ונוצצים.
המצב הגיע כבר לידי כך שעלויות הארועים מרקיעות שחקים ועקב כך גם גובה המתנות הכספיות שנהוג להביא בחתונות, אפילו ממי שאינו ממש קרוב משפחתית או רגשית אל בני הזוג.
בסופו של דבר, בחתונות רבות אנחנו עדים לכך שאפילו בזמן החופה, חלק נכבד מהאורחים עסוקים באכילה ודיבור סביב השולחן, אינם נוטלים חלק בטקס ובעצם אפילו מפריעים.

האמת?
זה כבר ממש מזכיר במציאות יותר ויותר את המערכון "חתונת הדמים" של הגשש החיוור, שבו עצמאותה, ביתו של הדוקטור הפולני למחשבים מתחתנת עם ששון, הבן של יצרן החמוצים ויקטור מוחרקה.

מר מוחרקה, אם אנחנו רוצים למגר אחת ולתמיד את הקבלן וונטורה, אנחנו נצטרך יותר מהליקופטר. אני את הרב הייתי משגר מטיל טומהוק.
טיל חכם טומהוק. תרשום ארגז טילים, תרשום...
...התחרפן השסק


הגשש החיוור, "חתונת הדמים" מאת יוסי בנאי.
ערב מרגש ונוגע ללב ברמות. ערב שאיש לא ישכח לעולם!

רוצים לשוחח איתנו באופן אישי על החתונה שלכם?

אתם מוזמנים לתאם פגישה של 45 דקות אצלנו במרחב במודיעין, על כוס קפה, חינם ללא תשלום. תכירו אותנו באופן אישי, נשמע אתכם ונבחן יחד את האפשרויות.

קהילת האמיש מתגייסת לבניית בית מגורים לזוג צעיר שמתחתן תוך יום אחד.

חתונה חברתית היא החתונה האמיתית.

לפני שנים, צפינו בסרט הבלתי נשכח "העד" עם הריסון פורד.
בסרט משחק פורד בלש משטרה קשוח שנקלע אל בין חברי קהילת האמיש בארה"ב. בחלק מהסרט מתוארת חתונתם של בני זוג צעיר חברי הקהילה. כל הקהילה מתגייסת לטובת הארוע ובמסגרתו, כולם משתתפים בהקמת בית לזוג הצעיר. מי שלא בונה, מביא מים, מכין אוכל, עורך שולחן. הבית כולו מוקם תוך יום עבודה שיתופית אחד, מהבוקר עד הערב, כמתנה לזוג הטרי. הקטע הזה בסרט ריגש אותנו עד דמעות והותיר בנו רושם עז.

לימים, כשהתחלנו לערוך חתונות טנטריות, נזכרנו שוב במעמד המרגש הזה והחלטנו שגם למי שלא מתעניין בטנטרה ובטקסים הטנטריים, מגיע להנות מהאפשרות לערוך חתונה אלטרנטיבית, חתונה חברתית, שונה ואחרת.

החתונה האלטרנטיבית נמשכת על פני ערב. אנחנו ממליצים לכם לבחון את האופציה של חתונה טנטרית, שנמשכת יום שלם כולל הערב. החתונה הטנטרית, יותר מעמיקה ומרגשת.

נערוך את טקס החתונה באהבה לכל אדם מכל מגדר!!!

יש לנו את היכולת והגישה לעבוד עם כל פלחי האוכלוסיה המגוונת כאן בארץ.
עבורנו - כל אדם הוא נשמה אלוהית וכך אנו מתייחסים לעניין.
נערוך את החתונה בשמחה מכל הלב לחילוניים, דתיים וחרדיים, יהודים וערבים, הומואים ולסביות, ובני כל הגילאים...

LGBT Ribbon
בחתונה אלטרנטיבית / חברתית, קהל האורחים נוטל חלק פעיל בחתונה, חולק אהבה עם בני הזוג ונהנה מחווייה מעשירה, מעצימה ובלתי נשכחת.

מה מייחד את החתונה האלטרנטיבית / חברתית?

בראש ובראשונה, מה שמייחד חתונה כזו הוא המעורבות החברתית של הקהל.

הקהל מוזמן לבוא בלבוש לבן. כמובן שאין חובה לכך, אבל מנסיון אנחנו יכולים לומר לכם, זה מעניק אפקט בלתי שגרתי לחלוטין.

מזמינים כמה חברים טובים או בני משפחה קרובים לארגן, להכין ולקשט את המרחב שבו תיערך החתונה (אלא אם זה יתקיים בגן ארועים). זו "וועדת הקישוט" שלכם.

כל אחד מהמוזמנים מתבקש להכין ולהביא איזה דבר מאכל שהוא מכין באהבה. הנסיון מראה שמתקבל מזה המזנון הכי עשיר, מגוון וטעים שאפשר להעלות על הדעת. האוכל טעים בעיקר בגלל האהבה הרבה שמושקעת בהכנתו בדרך כלל. ישנן חתונות שבהן פשוט עורכים שולחנות ארוכים ועליהם מניחים את האוכל. אחרים מעדיפים להזמין חברת קייטרינג מיוחדת שמתמחה בעניין. עובדיה מקבלים מהאורחים את האוכל, מעבירים אותו לכלי הגשה יפים, ובסיום החתונה, אם האוכל הוגש בכלי המקורי שבו הובא, האורח מקבל חזרה את הכלי שלו רחוץ ונקי.

נזמין גם את מי שירצה, להכין איזו ברכה או הקדשה. זה יכול להיות ברכה כתובה שהם יקראו, שיר, ריקוד, משחק. כבר ראינו דברים מאד מאד מקוריים בחתונות שערכנו.

איפה ומתי עורכים את הארוע?

אם אתם רוצים שזה יהיה ממש מיוחד, בחרו מקום יפה בחיק הטבע.
זה יכול להיות בחוף הים, יער או חורשה או כל מקום אחר. המיקום תלוי רבות גם בקהל המוזמן וביכולתו להגיע אל המקום בנוחות.
כמובן שזה מצריך אדמיניסטרציות לא בהכרח פשוטות. לארגן חשמל מגנרטור, תאורה, מערכת הגברה, שולחנות, מחצלות ואולי כיסאות. עם זאת, זה בהחלט שווה את ההשקעה.
אם אתם רוצים יותר נוחות ונגישות ופחות התעסקות, תוכלו להשקיע בכך יותר כסף ולשכור גן ארועים או מקום מסודר אחר שבו יש חשמל, מים זורמים ונגישות נוחה.

כמובן, כשעורכים את הארוע בחיק הטבע, רצוי לקיים אותו בעונות היותר חמות ויבשות (אפריל-אוקטובר).

קבלת הפנים שעורכים האורחים לבני הזוג היא בלתי נשכחת.

מהלך הערב

בשעות אחה"צ, לקראת שקיעה, אנחנו ננחה את הקהל לקבל את פניכם בטקס קבלת פנים מרגש ומיוחד. לקראת השקיעה נערוך יחד מדיטציה וטקס פרידה מהיום שעבר. קבלת הפנים שעורכים האורחים לבני הזוג היא בלתי נשכח. בדיוק ההיפך מחתונה סטנדרטית בה בני הזוג טרודים ב"לארח" את האורחים, כאן האורחים הם אלו המעניקים לבני הזוג את מירב תשומת הלב. כמו שבאמת צריך להיות.

לאחר מכן, נעבור אל מקום הטקס המרכזי.

בני הזוג יישבו במקום מיוחד שבוכן וקושט עבורם במרכז וסביבם כל האורחים המשתתפים. מי שנוח לו ומסוגל, יושב על מחצלת שמונחת על הרצפה, קרוב קרוב ובגובה העיניים, עוטפים את בני הזוג באהבה.

אנחנו ננחה מדיטציות שונות שירגיעו, יכניסו את כולם פנימה, יחברו את כולם אל הלב, אל הרגש. ננחה טקסים יפים של ענידת זרי ראש וטבעות (אם תרצו).

בהמשך, בני הזוג יקראו בפני הקהל את החזון הזוגי שלהם - מסמך עקרונות זוגי שמהווה עבורם המגדלור שמנחה את ההתנהלות הזוגית שלהם בכל מצב. תוכלו לכתוב את החזון הזוגי בעצמכם, אך תוכלו לבחור בתהליך בו ננחה אתכם ביצירתו. (קראו עוד פרטים בתחתית הדף). לאחר הקראת החזון, נזמין את כל מי מהאורחים שרוצה לברך אתכם בדרכו המיוחדת. אנשים מאד אוהבים את החלק הזה, שמחים ליטול בו חלק פעיל, אפילו בספונטניות.

בחלק שיחתום את הערב הקהל יוכל להנות מהאוכל המיוחד שהוכן באהבה ולרקוד איתכם את השמחה שלכם עם מוזיקה לריקודים.

רוצים לשוחח איתנו באופן אישי על החתונה שלכם?

אתם מוזמנים לתאם פגישה של 45 דקות אצלנו במרחב במודיעין, על כוס קפה, חינם ללא תשלום. תכירו אותנו באופן אישי, נשמע אתכם ונבחן יחד את האפשרויות.

כמו שכתבנו לגבי החתונה הטנטרית, את החתונה הזו לא שוכחים לעולם.

אנשים שנכחו בחתונות שערכנו, ממשיכים להזכיר אותן גם שנים לאחר שנערכו.
כשהקהל נתקל בטקס כל כך שונה ולא שגרתי, כאשר הכל נעשה מהלב ונכנס אל הלב, זה מרגש ומשאיר חותם של טוב ושל עוד. בחתונה האלטרנטיבית, המעורבות של הקהל מלאה וכולם מרגישים חלק מהטקס ומהשמחה. שום דבר לא מסיט את תשומת הלב מהדבר העיקרי בערב והוא, הרצון של בני הזוג לחגוג ולציין את אהבתם.

את אחת החתונות שערכנו, בני הזוג בחרו לקיים בפארק הלאומי ברמת גן.
אנשים שיצאו לריצה, להליכה, לטיול ועברו שם, נעצרו לראות במה מדובר. חלקם כל כך התרגשו ממה שראו, עד שהם פשוט נשארו שם וביקשו (וגם קיבלו) רשות להצטרף לטקס. הנה עד כמה עוצמתי ומושך הטקס הזה.

המלצה שלנו - בואו גם לבנות יחד חזון זוגי או לעבור סדרת הכנה לזוגיות.

חזון זוגי הינו מערכת העקרונות המוסכמת של בני הזוג. יש מעט מאד זוגות שיש להם מערכת עקרונות כזו כתובה על הדף. עבור אלו שיש להם, זהו המגדלור שמנחה את חייהם ומעניק להם עוצמה וכיוון.

עקרונות אינם יעדים להשגה. הם אינם ערכים. הם קווי יסוד שתמיד יהיו נכונים עבורכם, בכל מצב, בכל מקום, בכל זמן ובכל גיל. הם מדברים עליכם, על ההתייחסות ביניכם לבין עצמכם וכן עם הסביבה הסובבת אתכם.
הם מעניקים לכם בסיס איתן לנקודת ייחוס לכל דיון, אתגר או מחלוקת. העקרונות הם המגדלור שלכם המנתב את דרככם גם כשהמים שלכם סוערים.

את החזון הזוגי שלכם תקראו (כולו או חלקו) בפני הקהל במהלך הטקס.
אנחנו עורכים עבודה מיוחדת עם הנחייה במהלך 4 פגישות, בהן אנחנו מעבירים אתכם הכנה לבניית החזון, עבודה משותפת שתסייע להנחת קווי היסוד ואז עזרה בגיבוש הסופי.
העבודה הזו אינה חלק אינטגרלי מהחבילה הבסיסית. אנחנו ממליצים לכם בחום לכלול גם אותה.

אנחנו ממליצים לכם גם בחום רב על סדרת ההכנה שלנו לזוגיות . בסדרת המפגשים הזו תלמדו את הבסיס החשוב ביותר לבניית זוגיות מנצחת ומעצימה. אודות סזדרת ההכנה תוכלו לקרוא בקישור המצורף.


#חתונה #חתונה_אלטרנטיבית #טקס_חתונה_אלטרנטיבי #חתונה_אלטרנטיבית_בטבע #טקס_חופה_אלטרנטיבי #חופה_אלטרנטיבית #חתונה_אחרת #חתונה_שונה #להתחתן_אחרת #חתונה_עם_משמעות