אנחנו מפרסמים מידי שבוע מאמר מעניין ומקורי בנושאי העיסוק העיקריים שלנו: מיניות, טנטרה, זוגיות והתפתחות אישית.

את המאמרים תוכלו לקבל, יחד עם עדכוני הפעילויות והסדנאות השוטפות שלנו אל תיבת המייל שלכם. הניוזלטר נשלח אחת לשבוע.

על מנת לקבל את המאמרים והעדכונים... לחצו כאן!


לחצו על הכותר על מנת לקרוא את המאמר הרצוי.

💑🏻💝 למה בכלל לפתוח את הקשר? 🧑🏻‍🤝‍🧑🏻♾️

מי באמת צריך את החיה הזו?
זה מתאים לי? לנו?
מה זה ייתן לנו?
זה לא מסוכן?
ומה עם הקנאה?

הנושא הזה מעלה באופן טבעי שאלות רבות, אבל השאלה הראשונה היא הבסיסית ביותר. למה בכלל לפתוח את הקשר?

חשוב לנו להדגיש - זה לא בהכרח מתאים לכל אדם או לכל זוג. יש הבדלי גישות, תרבויות, תפיסה דתית, סוציאלית ועוד. אבל אנחנו כן ממליצים לקרוא בראש פתוח, לפחות רק כדי להיחשף לתפיסת עולם אחרת, לאפשרות נוספת, אפילו אם היא לעולם לא תתאים לכם.

סקרנות וריגושים.

אפשר לומר בהכללה שלכולנו יש יצר בסיסי של סקרנות. היצר הזה הוא הבסיס לכל ההתפתחות האנושית מאז ימי האדם הקדמון עד ימינו. בלי היצר הזה לא היה גלגל ולא טלפון סלולרי. היצר הזה כולל גם את עולם המיניות שלנו. אנחנו יוצרים קשר, בונים זוגיות, ועדיין, יש בנו פעמים רבות סקרנות לגבי האפשרות למיניות עם אחרים. אמנם, אנשים רבים מדכאים את היצר הזה בגלל מוסכמות חברתיות, לא מרשים לו לעלות ולהתבטא, כיוון שאנחנו חיים בחברה שרובה חיה בתפיסה המונוגמית-מגבילה (זה לא נאמר לגנאי, רק התבוננות). כדי להישאר מקובל בחברה, רבים מגבילים עצמם למוסכמותיה על חשבון החופש.

בנוסף לסקרנות, יש בנו גם רצון לחוות ריגושים. ריגושים מרחיבים אותנו, מעצימים אותנו ונותנים לנו תחושה טובה (גם מבחינה ביולוגית-הורמונלית וזה מוכח). זו הסיבה שאנשים עולים על רכבות הרים, צונחים, יוצאים לטיולי הרפתקאות, נוסעים מהר או מעזים לטעום טעם חדש של גלידה. הריגושים המיניים הם עוצמתיים מאד כיוון שהאנרגיה המינית היא הכי דומיננטית אצל כולנו.

ללמוד דברים חדשים.

כן, גם במיניות יש תמיד מקום ללמוד עוד ועוד. אנחנו לא בהכרח מדברים על ללמוד להכיר תנוחות חדשות, למרות שגם זה מאד נחמד. אנחנו מדברים על להכיר את עצמנו ואת גופנו טוב יותר. זוג שנכנס לשגרת חיים גם נכנס לרוב לשגרת מיניות. נוטים לחזור על אותה התנהגות, על אותם דפוסי התנהלות, ואז ההתפתחות האישית-זוגית-מינית מואטת או אף נעצרת. עם בן זוג קבוע, הנטייה היא להפסיק לחקור (זו הכללה. אנחנו מכירים זוגות שאצלם זה לא כך). כאשר אנחנו פוגשים בן זוג חדש ולא מוכר אנחנו נזרקים החוצה מהדפוסים שלנו, חוקרים דברים חדשים, לומדים התנהגויות, התנהלויות וגם טכניקות חדשות ולא מוכרות. בן זוג חדש מעז להעלות רעיונות שאפילו לא חשבנו עליהם פעם, ופתאום עולה בנו התרגשות מיוחדת כשאנחנו מעזים לחקור ובעקבות זה להתרחב ולהעצים את הווייתנו.

תרומה לזוגיות הגרעינית.

זה אולי נשמע תמוה לחלק מכם, אבל הזוגיות הגרעינית (המקורית, עם בן הזוג הקבוע שלנו) נבנית ונתרמת המון מפתיחת הקשר.
כאן חשוב לנו מאד להדגיש שאנחנו מדברים *רק* על מצב שבו פתיחת הקשר נעשית ממקום של בשלות ומוכנות. אחרת, יש סיכוי גדול שבמקום תרומה ייגרם נזק, אפילו גדול ומשמעותי.
פתיחת הקשר מכניסה לחיי הזוג רעננות וחידוש, שוברת שגרה. תופעה מוכרת ונפוצה היא, שדווקא כאשר נמצאים עם אחרים בחווייה מינית (או אפילו רומנטית-מינית) נוצרת משיכה מוגברת מאד לבן הזוג הגרעיני ורצון עז להיות יחד ולחוות יותר מיניות. תחושת האהבה לבן הזוג הגרעיני מתעצמת וגדלה והזוגיות נתרמת.
מעבר לכך, פעמים רבות, עצם ההתנסות בקשרים נוספים תורמת רבות להגברת הבטחון העצמי של בני הזוג ותחושת הערך והדימוי העצמי. בן זוג עם בטחון וערך עצמי גבוה הוא בן זוג יותר שלם ואתם יודעים שאנחנו מלמדים שזוגיות טובה קיימת רק בין שני אנשים *שלמים*.
פתיחת הקשר מזמנת איתה גם לא מעט אתגרים (נרחיב על כך בעתיד). ההתמודדות עם אתגרים אלה בעזרת כלים של שקיפות ותקשורת יוצרת גדילה, צמיחה והתפתחות אישית וזוגית מדהימה.

רצון לחוות עוד אהבה ומלאות רגשית.

החברה האנושית צמחה לאורך אלפי שנים לאור פרדיגמת חסר עצומה. פרדיגמת החסר אומרת שהעולם הוא כמו עוגה. אם מישהו לוקח ממנה פרוסה, לכם יישאר פחות. זו תפיסה מצמצמת, מגבילה, מדכאת, שקשה לחיות על פיה.
העולם בעצם מתקיים עם שפע אין סופי. אין גבול לשפע.
השפע הזה הוא גם באהבה וביכולת של הלב שלנו להכיל אהבה! אם נאהב מישהו נוסף, לא נאהב את בן הזוג שלנו פחות. ההיפך הוא הנכון, נאהב אותו יותר!
אותו דבר בדיוק לגבי המלאות הרגשית שלנו. הרי כולנו רוצים רק יותר ויותר לחוש רצויים, נאהבים, חשובים, תורמים ונתרמים. וככל שנאפשר יותר, כך נתמלא רגשית עוד ועוד.

חוסר מתאם מיני בין בני זוג.

לא אחת קורה, שבאופן בסיסי (קבוע) או באופן זמני, נוצר חוסר מתאם מיני בין בני זוג.
זה יכול להיות חוסר מתאם בליבידו ובדרייב המיני. בן זוג אחד רוצה מיניות וכמה שיותר, בעוד שלבן הזוג השני זה ממש לא מתאים והוא לגמרי לא בקטע. זה יוצר כמעט תמיד תסכול מתמשך ומתחים בין בני הזוג. במקרים קיצוניים זה מוביל לבגידה.
זה יכול להיות חוסר מתאם בסוג המיניות. לדוגמה, אולי בן זוג אחד מעוניין להתנסות במיניות קינקית, BDSM (קשירה, שליטה, סאדו-מזוכיזם) או סוגית אחרים של מיניות "לא סטנדרטית" (אם יש כזה דבר בכלל). לבן הזוג השני זה ממש לא מתאים, אפילו מחשבתית ברמת הרעיון.
מה עושים אז?
כאשר מתאפשרת פתיחת הקשר, נוצרת ההזדמנות לחבור לאנשים שיש להם מתאם מיני בהתאם לצורך. נוצרת התרחבות, יורדים מתחים ותסכולים, ניתן מענה.

מכאן לאן?

במיילים הבאים נרחיב עוד על נושאים שונים. ננתח למי זה בכלל מתאים ואיך לדעת. נספר על סוגים שונים של פתיחת הקשר. נסביר על גישות שונות, כלים שונים ועוד.

יש לכם למי לפנות!
אנחנו מלווים זוגות ברמות שונות של תהליך פתיחת הקשר. החל משלב הסקרנות והגישושים, דרך פתיחת הקשר בפועל ועד חיי פוליאמוריה פעילים. יש לנו ניסיון אישי וכמובן את הידע, הכלים, הגישות והתובנות ובעיקר האהבה, שיסייעו לכם בדרך.
פנו אלינו ונזמין אתכם לפגישת היכרות על כוס קפה ללא תשלום ומשם נצא יחד לדרך חדשה.


#בן_ואפרת #מיניות #קנאה #קשר_פתוח #זוגיות_פתוחה #זוגיות_מאפשרת #קנאה #ריגושים #דפוסים #חקירה_עצמית #התפתחות_אישית #בטחון_עצמי #אהבה

🚗🚙 הנזיר שמכר את הסוסיתא שלו 🚐🚘

"סוסיתא קנית, סוס היית"

פעם פעם, לפני הרבה שנים הייתי סטודנט צעיר.
בשנה ב', בגיל 24, כדי להתפרנס תחזקתי מספר גינות. לצורך העבודה רכשתי את הרכב הראשון בחיי. זו היתה סוסיתא רום כרמל סטיישן, אלוהים זוכר איזה שנתון, אבל הוא ממש לא היה חדש.
כמה בדיחות התרוצצו בזמנו על הרכב הזה. שאסור לנסוע איתו לבאר שבע כי הגמלים יאכלו אותו (המרכב היה עשוי פיברגלס), שיש שני חורים בתקרה (עבור האזניים של החמור שקנה אותו), "סוסיתא קנית, סוס היית", ועוד ועוד. אבל מה אומר לכם? זה היה ממש אחלה אוטו. הוא היה קל משקל והייתי משאיר את כולם מאחורי ברמזור (כמובן שאחרי דקה הם היו משאירים אותי מאחור...), היה בו איזה חור ברצפה מסביב למוט ההילוכים שיצא ממנו אויר חם (רק שאי אפשר היה "לכבות" את זה בקיץ), לדלת האחורית היה מנגנון מדהים בפשטותו להחזקת הדלת פתוחה (קרש בניין באורך המתאים). באמת אחלה אוטו.
אבל המעלה (האמיתית) הגדולה ביותר של הרכב הזה היתה שהוא פשוט נסע ונסע ונסע. כסטודנט צעיר, תפרן להחריד וחסר מודעות, לא הכנסתי את הרכב למוסך במשך 6 שנים והוא פשוט נסע.

קלרצ'ו, אז מה היה לנו שם?

מה היה? מכונה חדש, טיפול 5,000...

יום אחד, שרתה עלי הרוח ורכשתי ספרון של אחזקה ותיקון רכב. זה היה עוד הרבה לפני ימי המיחשוב ברכב. תפסתי אומץ, יצאתי עם כלי עבודה החוצה וביצעתי תיקון קל. כשהוא בוצע בהצלחה, נפתח באופן רשמי מוסך המדרכה שלי ואז לראשונה מאז 6 שנים הרכב שלי זכה ליחס מיוחד וקיבל טיפול 10,000. הסוסיתא שלי שירתה אותי נאמנה עוד שנה-שנתיים לאחר מכן. כשבא לרכוש אותה בחור גדל מימדים הזהרתי אותו שלא ילחץ גז בחוזקה כי הרכב ממש מזנק קדימה. הוא ענה לי בזלזול "כן, כן", לחץ גז והתהפך אחורנית יחד עם כל מושב הנהג. למרות זאת, הנזיר התפרן מכר את הסוסיתא שלו.
מאז, ולאורך שנים ארוכות, ביצעתי טיפולי 10,000 (ועוד הרבה תיקונים) בכל הרכבים שלי. הם תמיד שירתו אותי נאמנה, נהניתי מהם וכמעט מעולם לא נתקעתי כיוון שהם היו מתוחזקים היטב.

גם הגוף מזייף.

הגוף שלנו הוא מכונה משוכללת שלא תיאמן. הוא עובד ועובד ומשרת אותנו גם בתנאים קיצוניים ביותר.
כמו אותה סוסיתא שהיתה לי, הוא יכול להסתדר איכשהו לאורך תקופה בלי תחזוקה שוטפת (בעיקר בגיל צעיר), אבל אז הוא יוצא מאיזון ומתחיל לזייף.
הגוף חייב תחזוקה שוטפת של כל המערכות. אנשים רבים מכירים (גם אם לא תמיד מיישמים) את נושא התזונה הנכונה והמאוזנת, מזונות העל והאיזון בין אבות המזון. מכירים גם בחשיבותה של הפעילות הגופנית והספורט, בין אם בחדר הכושר או עם השלט של הטלויזיה... אבל מעט מאד אנשים מכירים בחשיבות התחזוקה השוטפת של המערכת האנרגטית של הגוף!
כבר לפני אלפי שנים טנטרה ידעה לתאר את המערך האנרגטי של הגוף. מעטים יודעים שתיאור הצ'אקרות מגיע במקור מהכתובים הטנטרים. צ'אקרה בסנסרקיט פירושו גלגל (כיוון שבצ'אקרה מאוזנת האנרגיה נעה בתנועה מעגלית). חשוב מאד שהצ'אקרות תהיינה מאוזנות, בין היתר כיוון שכל צ'אקרה אחראית לאחת הבלוטות האנדוקריניות העיקריות בגוף.
טנטרה תיארה גם את הסושומנה, החליל הפנימי. זהו ערוץ האנרגיה המרכזי בגוף שנמשך ממולאדהרה, צ'אקרת השורש בתחתית האגן, עד סהסרר, צ'אקרת הכתר שבקודקוד. כשקורים לנו כל מיני דברים, בעיקר רגשיים, אנחנו שמים מחסומים לאורך החליל הפנימי ואז האנרגיה לא יכולה לזרום בחופשיות והיא נתקעת בגוף ומחוללת נזקים ואף מחלות קשות. חשוב מאד לתחזק את החליל הפנימי פתוח.
טנטרה מלמדת טכניקות שונות לאיזון הצ'אקרות ולפתיחת החליל הפנימי.

ביום חמישי, 4 ביולי, נקיים את הסדנה "פרפרים בבטן".
בין יתר התרגולים בסדנה גם נלמד ונתרגל איך לפתוח את החליל הפנימי, את הסושומנה ולאזן את הצ'אקרות.
ואפרופו תחזוקה מונעת - בסדנה הזו גם נלמד ונתרגל אלמנטים רבים שעוזרים לתחזק את הזוגיות ברמה גבוהה תוך הנאה מושלמת.
נלמד טקסים יפים, חיבור ברמת הנשמה, נתחבר לחושניות ועוד.
אם עדיין לא חוויתם את "פרפרים בבטן" - חברים, עכשיו הזמן!
ואם חוויתם ואהבתם, עשו טוב על הלב למי שזקוקים לה והמליצו להם.
פרטים נוספים והרשמה תמצאו בדף הסדנה.


#בן_ואפרת #טנטרה #רובין_שארמה #הנזיר_שמכר_את_הפרארי #סוסיתא #מוסך_מדרכה #תחזוקת_הגוף #בריאות #אנרגיה #הגוף_האנרגטי #צ'אקרות #צ'קרות #סושומנה #החליל_הפנימי #פרפרים_בבטן

🌾🧀 רות המואביה - נסיכה אמיתית 📜🍰

המשבר הכלכלי

הימים ימי המשבר הכלכלי. ההי-טק מתמוטט, אנשים מפוטרים על ימין ועל שמאל, ואיש אחד מבית לחם, דוקא מאלה שישבו טוב, יורד מהארץ. הוא, עם האישה ושני הילדים, אורזים מזוודות ועוברים לגור במואב.

הסיפור הזה מוכר כל כך, אבל מסתתרים מאחוריו סיפורים אנושיים מדהימים.

שני בני הזוג, כנראה לא ממש התמחו בנושא של בריאת מציאות וחשיבה חיובית, אם לשני ילדיהם העניקו את השמות מחלון וכליון. מחשבה בוראת מציאות, רוצה הסיפור לומר, והאיש אלימלך, מחזיר ציוד והולך. אחריו הולכים גם מחלון (מחלה) וכליון (כליה), לא לפני שהם משאירים אחריהם שתי אלמנות צעירות.

הדרמה מתחילה

והנה, נעמי קוראת בגלובס אונליין, שנגמר המשבר הכלכלי בארץ, ויש שפע. וואלה, אחרי יותר מ 10 שנים בחו"ל, עם זכויות של תושב חוזר, שווה לחזור הביתה.

כאן אנשים יקרים, מתחילה הדרמה האנושית האמיתית.

תארו לעצמכם, נסיכה (כן, אמיתית כזו, בת של מלך אדום) במצב הזה. חמה, הלך. בעלה וגיסה גמרו. עכשיו, חמותה המזדקנת חוזרת לארץ נכרייה, לא מוכרת. דמיינו את הסיטואציה - בלי גרוש על התחת, אולי בלי שפה, היא הולכת אחרי חמותה באש ובמים, לא מוותרת לה. זאת נחישות ומנהיגות אישית במיטבה. אהבת אמת.

פרואקטיביות וחשיבה חיובית

שום דבר לא יעצור אותה, את רות. בניגוד לקיטורים של נעמי ("אל תקראו לי נעמי, קראו לי מרה"...), רות מחליטה לא להיות קורבן. היא בוחרת בפרואקטיביות, בחשיבה חיובית ויצירתית מחוץ לקופסה. צריך לחיות ממשהו, לא? "במקרה", היא הולכת ללקט שיבולים, בשדה של האיש הכי עשיר בסביבה. היא גם לא מתגודדת עם שאר העניים במקומות ההומים של השכחה והפאה אלא רק מלקטת אחרי הקוצרים, בולטת בשטח... איסטרטגיה שיווקית מנצחת. בועז מתעניין. טוב איך לא? חיפוש קצר בגוגל, והוא כבר לומד על הסיפור המופלא. שבט רות מקבל חסינות. בעזרת החסינות, רות מביאה הביתה לחמותה חצי שק חיטה. לא רע בשביל יום ליקוט.

לפעמים גם טריק לא יזיק

עכשיו, מתגלה הזקנה בערמומיותה. היא קולטת שהיא ובועז חברים מהפייסבוק וכבר מסדרת את העניינים. אימייל קצר למקורבים מגלה, שהלילה זורים את הגורן. חגיגה. רות נשלחת לשינוי אימג'. רחצה קלה, שמן ריחני של בן ואפרת, שמלה חדשה, אוורירית של זארה, ויאללה לגורן.

טנטריקה אמיתית הבחורה. לא ניגשת בתוקפנות, אלא מתמסרת. לא מרעישה. נשכבת לידו בשקט בשקט, רק שירגיש את האנרגיה. נושמת איתו יחד בנשימה מעגלית. באמצע הלילה הבחור מתעורר בבהלה ומתפתחת שיחה. רות רומזת לו בעדינות שאם הוא יארגן את העניינים, היא תגיד "כן". טוב אחרי הכל, נסיכה, או לא נסיכה?

וגם כמה שקלים בכיס זה לא רע

סופי טאקר אמרה פעם "הייתי ענייה והייתי עשירה. עשירה יותר טוב!" בועז מוכיח שבאמת כדאי שיהיה קצת כסף. הוא קונה את האדמות של אלימלך ושני בניו וגם את רות הוא קונה. מזמינים מהר מקום באולמי בון-בון בבת ים ומתחתנים. לא לוקח הרבה זמן, עד שנולד הסבא של דוד המלך.

וברצינות

צחוק צחוק, אבל בעינינו זה באמת סיפור של מנהיגות אישית מהמדרגה הראשונה. רות הוכיחה בצורה מדהימה, שכאשר נוהגים בפרואקטיביות, נוקטים חשיבה חיובית, אומץ לב ותושיה, אפשר הכל! לא חשוב אם אתם זרים, אם אין לכם כסף, שפה, או מעמד חברתי, אם אתם נחושים בדעתכם ומתנהלים בבטחה ואמונה, אם אתם רואים את ההצלחה מגיעה בעיני רוחכם, דבר לא יעצור אותה.

חג שבועות שמח.


#בן_ואפרת #שבועות #טנטרה #רות_המואביה #דוד_המלך #משבר_כלכלי #ירידה_מהארץ מנהיגות_אישית #פרואקטיביות # #חשיבה_חיובית