0 Comments

צפו בסרטון שבו אנו נותנים מבוא לטנטרה.

מהי טנטרה?

אם אינכם יודעים לחלוטין מהי טנטרה, ומעבר למושג, לא שמעתם דבר - נפלא. אתם מוזמנים לקרוא ולהעשיר את ידיעותיכם. לצערנו, מרבית האנשים אינם יודעים באמת מהי טנטרה, והם ניזונים משמועות ומתפיסות מעוותות לגבי הנושא. העולם המערבי עיוות לחלוטין את יסודות הטנטרה כך שיתאימו לאלמנטים שיווקיים ומסחריים שונים, ורוקן את הטנטרה מהתוכן הרוחני העשיר והעמוק שבה. כתוצאה מכך, סבורים רבים שטנטרה הינה שילוב של מין חפשי וחסר מעצורים עם טכניקות מיניות שונות. טנטרה אמנם עוסקת גם במין, אך מתוך מניעים ייחודיים שעליהם נדבר, ומתוך מטרה נשגבה.

אם אתם שייכים לאותה קבוצה שכבר שמעה שמועות שונות על טנטרה - אנו מזמינים אתכם לשכוח כל מה ששמעתם, לנקות את הלב והראש, ולהמשיך לקרוא כדף חלק, על מנת שתוכלו להבין באמת, עד כמה נפלאה תפיסת עולם זו.

טנטרה אינה דת, אלא הינה תפיסת עולם עתיקת יומין. הוודות (כתבי הקודש) הקדומים ביותר, מתוארכים לתקופה של בערך לפני כ 5000 שנה. תפיסה זו היוותה בעצם הבסיס להתפתחות המאוחרת של היוגה, הטאו ותורות קרובות אחרות. מאחר והיבטים רבים של השקפת עולם זו גרסו חופש ושחרור ממסגרות כובלות ומכללי המוסר המקובעים של אנשי עוצמה, כוח ודת, פחדו אלו האחרונים מהשלכות הטנטרה, ולאורך ההיסטוריה נערכו רדיפות עקובות מדם אחרי הטנטריקות (אנשים הדבקים בהשקפת העולם הטנטרית). כה רבים נהרגו, עד שהטנטרה ירדה למחתרת והפכה לתורה סודית העוברת מפה לאוזן. ההיסטוריה של הטנטרה הינה מרתקת ומאלפת, והבנת הזרמים השונים שהתפתחו בטנטרה תורמת רבות להבנת הטנטרה עצמה. קצרה היריעה מכדי לתאר כאן היסטוריה זו, וקיימים מקורות רבים בהם ניתן לקרוא אודות הנושא.

בפיסקאות הבאות, נתאר, רק על קצה קצהו של המזלג, כמה מהעקרונות הבסיסיים ביותר של הטנטרה. הרעיון כאן הוא לאפשר רק הבנה כללית של הנושא העצום הזה, הצצה חטופה לאוקיינוס הידע והתובנות. אנו מקוים שמה שתקראו כאן, יגרום לכם לרצות לקרוא ולהבין יותר, ועל אחת כמה וכמה, לרצות להתנסות בתרגול הטנטרה הלכה למעשה.

 

עקרון האחד

זה הינו עקרון היסוד החשוב ביותר בתפיסה הטנטרית. מי שמכיר לעומק את המשמעות המלאה של קריאת שמע ישראל, יבין בקלות עקרון זה. כל היקום כולו, על כל הבטיו ומרכיביו הינו אחד. הווה אומר, שאין הפרדה בין הבורא והבריאה, חד הם. משמעויות רבות נגזרות מעקרון יסוד זה. משמעות אחת בעלת היבטים רבים הינה רעיון חוסר הדואליות. אם כל היקום אחד, ואין הפרדה בין הבורא לבריאה, הרי שאין "טוב" ו"רע" (מלבד כמובן אלו הסובייקטיביים, שלנו, אבל באלו אין הטנטרה עוסקת). עצם הניסיון של אנשים (והכוונה בד"כ לאנשי דת או אנשי שלטון וכח) לקבוע מה הם מקבלים ומה לא, עומד בניגוד לרעיון האחד, כיוון שאם יש משהו שהינו פסול - הרי בכך הם פוסלים גם את הבורא. על פי התפיסה הרעיונית, אם קיים ביקום הזה אפילו אטום אחד שאינו קדוש, הרי שקדושה אינה קיימת כלל. מתוך שכך, טנטרה אינה עוסקת כלל בענייני מוסר. זה לא שהתפיסה אומרת שאין מוסריות, היא פשוט אינה עוסקת בה, כיוון שמוסר מעצם הווייתו, הינו סובייקטיבי. עקרון האחד מהווה כמובן גם הבסיס המהותי לעיקרון הבא, שגם הוא, מזכיר לנו אלמנט יסודי ביהדות, ואת רבי עקיבא, שאמר את כל התורה על רגל אחת...

 

תמיד כיף להתחבק

ואהבת לרעך כמוך...

אם אין הפרדה בין הבורא לבריאה והכל מקודש, הרי שקיים ניצוץ הבורא בנשמת כל חי. לכן, מתייחסת הטנטרה בחרדת קודש לכל צורת חיים. אם פגעת לשווא בעלה של פרח, פגעת בבריאה. כאשר אני מביט אל תוך עיניו של אדם, הרי אני מביט אל חלק מבורא עולם. אהבת אדם שאינה תלוייה בדבר הינה יסודית וחשובה עבור כל טנטריקה ומשליכה על היבטים שונים בהתנהלות החיים היום יומיים. למעט חולשותינו האנושיות כמובן, נמצא את אהבת הזולת כחוט השזור בין כל אלו החיים טנטרה.
רבים מאיתנו מבלבלים מושגים ומפרשים לא במדוייק את המושג אהבה. אנשים מבלבלים אהבה עם תשוקה, עם ביצוע פעיל של פעולה אוהבת. טנטרה מלמדת אותנו להיות באהבה טהורה, להיות האהבה עצמה.
כשאדם מגיע למצב כזה, עצם נוכחותו עוזרת לאחרים ומושכת אליו אהבה. רק אהבה מביאה אהבה

 

אנו לא הגוף ולא המחשבה

רעיון זה הינו רעיון עמוק מאד וקשה מאד לתפיסה על ידי מי שאינו מורגל בו, ובמיוחד למי שלא תירגל מימיו טנטרה או נגזרותיה (לדוגמא יוגה, מדיטציה או תפילה עמוקה, מדיטטיבית). על פי רעיון זה, אנו יישות של אנרגיה אינטיליגנטית (שמוצאת את כינוייה השונים בתרבויות השונות כנשמה). אותה יישות הינה חלק מהבורא והיא מוצאת לעצמה ביטוי פיסי קיומי בצורת גוף. הגוף הינו רק כלי שרת שמיועד לאפשר ביצוע של עבודה רוחנית מסויימת, כחלק ממסלול התפתחות רוחני ארוך. המחשבה הינה גם פועל יוצא של הגוף. מי שמנוסה במדיטציה, מכיר היטב את אותו הרגע בו הוא יכול להתבונן על מחשבותיו כצופה מן הצד, ולחוות את התופעה המדהימה בה הוא מבין, כי חלק גדול מאד מהמחשבות המתרוצצות בראשו, כלל אינן שלו! הוא לא יצר אותן ואינו יודע אפילו מהיכן הגיעו. עוד יותר מכך, מודט מנוסה מסוגל להשקיט את מחשבותיו ואז לחוות באופן בלתי אמצעי את הרעיון שהוא - יישותו, ומחשבותיו הינם נפרדים. לתובנה זו, שאנו איננו גופנו או מחשבותינו יש השלכה כבדת משקל על התייחסות הטנטריקה לחיים ולמוות, ועל היכולת להבין ולתרגל עקרונות נוספים שונים שעל חלקם נדבר בהמשך.

 

גלגל הסמסרה במקדש השמש בקונארק, הודו

סמסרה

חיים ומוות הינם אותה תופעה בדיוק, משני עברי סקלה, על אותו ציר. מרגע שנולדת, גם התחלת לחיות, וגם התחלת למות! הסמסרה הינו גלגל החיים והמוות של הגילגולים. נשמותינו, שהינן ניצוץ הבורא, עושות עבודה רוחנית מתמשכת המהווה חלק ממסלול התפתחות רוחנית. במסלול זה, אנו נתונים בגלגל הולך וסובב של חיים ומוות. כאשר אנו מגיעים לדרגת ההתפתחות הרוחנית העליונה המכונה הארה, אנו מפסיקים להתגלגל ומתחברים חזרה אל המקור הבורא. תפיסה זו נמצאת גם בתורת הקבלה. בעצם, כל התירגולים שמבצע הטנטריקה, מיועדים כולם כדי להגיע להארה, וכמו כל בני אנוש - אם אפשר לעשות קיצורי דרך, אז למה לא? החיבור של רעיון הסמסרה עם התובנה שאנו לא הגוף ולא המחשבה מקל מאד על ההבנה העמוקה של נושא הלידה והמוות, משחרר אותנו מפחד עמוק והופך את החיים שביניהם לחגיגה אחת גדולה.

אמירת "כן" לחגיגת החיים

החיים הם חגיגה. כולם אומרים את זה, נכון? אבל כמה מאיתנו באמת הופכים את החיים לחגיגה אחת גדולה של כל רגע ורגע? הגישה של הטנטרה הינה גישה שקוראת תיגר על כבלים, מוסכמות, מגבלות חשיבה והתנהגות ומעניקה כלים שמסייעים להגעה לחופש ושחרור. כל אלו, מאפשרים לטנטרה לחגוג את החיים ובגדול. אם נחזור לרגע להיסטוריה של הטנטרה, הרי ייקל עלינו להבין כעת מדוע בעולם העתיק של מיגבלות חברתיות, מחשבתיות ומיניות, איסור על אכילת בשר או שתיית יין היוו הטנטריקות איום ממשי על כל אותם אנשי כח והשפעה שרבים מהם היו גם כהני דת ששאבו עוצמה מהבערות והמוגבלות של המאמינים הסובבים אותם.

טנטרה הינה גישה של אמירת כן לכל דבר. הרעיון הבסיסי הינו לוגי, פשוט ומקסים. אם אתה אומר קודם כל "לא" אתה בהכרח חוסם לעצמך את היכולת לומר "כן" למשהו שאולי טוב עבורך. מאידך, אם אתה אומר "כן" ממקום של עוצמה פנימית, ממקום של הבטחון שלך ביכולתך לומר "לא" אמיתי בכל רגע נתון, אתה חוגג את החיים ובגדול, כי החיים הם רצף של הזדמנויות מדהימות שכדאי לנצל, להנות, ללמוד ולהתעצם.

כאן ועכשיו

כמה פשוט ונכון, ויחד עם זה עמוק וחובק יקום. לא קיים כלום חוץ מהרגע, ועד שהספקת אפילו לחשוב עליו, הנה הוא כבר חלף! העבר לא קיים, כי הוא כבר הסתיים. העתיד אינו קיים, כי הוא עדיין לא הגיע. קיים רק הרגע. חייה את הרגע הזה במלוא המודעות, כי אין לו תחליף. גישה זו מאפשרת לנו גדילה רוחנית מדהימה וחיים הרבה יותר רגועים ומלאים. אנו חיים מתוך שחרור מכל מה שעבר. זה לא אומר שאנו לא לומדים ומפיקים לקחים מהעבר, ההיפך הוא הנכון. אבל אנחנו לא נשארים תקועים בעבר. אנחנו גם חיים מתוך שחרור מהעתיד. שוב, זה לא אומר שאנו לא מתכננים את חיינו, מטרותינו ועתידנו, אבל אנחנו לא חיים בפחד ממה שעתיד לבוא. אנחנו לא כבולים ותקועים עם מה שתכננו, אלא חיים את הרגע הנוכחי במלואו.

קבלה והתמסרות

כמה היבטים קיימים לנושא הקבלה וההתמסרות. רבים רואים בנושא הנתינה ערך עליון, והוא אכן כזה, אך בדרך הם אינם שמים לב, שכלל אינם יודעים לקבל. כאשר אנו מקבלים, עצם הקבלה היא נתינה עצומה בפני עצמה. זה יכול לקבל ביטוי תקשורתי כגון קבלת מחמאה, או ביטוי פיסי, כמו קבלת מגע נטו והתמסרות, בלי הצורך המיידי להגיב חזרה. נושא חשוב ביותר בטנטרה הינו לקבל את עצמי כמו שאני, ללא שיפוט. כשאני מקבל את עצמי כמו שאני (וכמובן שאין כאן שום ניגוד עם הצורך שלי בהתפתחות עצמית) אני יכול לאהוב את עצמי באמת. אם איני אוהב את עצמי באמת, איני יכול לאהוב את האחר באמת.
כמובן, שקבלת האחר ממקום של אהבה שאינה תלוייה בדבר, וממקום של חוסר שיפוט וללא הכנסה לקטגוריות הינה ערך יסוד. נסו את זה עם האנשים הקרובים לכם למשך תקופה וצפו בנס המתרחש.
מעבר לכל אלו, מה שמאפשר לנו לחיות חיים טובים, מלאים ועשירים, מלאי שמחה אהבה ושקט נפשי הינו קבלת מצב כפי שהוא ללא שיפוט ותהייה. אנו מדברים כאן על קבלה מתוך מקום של עוצמה, ולא ממקום של השלמה באין ברירה. כאשר אתה מקבל כל מצב, גם אם הוא נראה לכאורה רע, אתה חי חיים שלווים ומלאים.

דרך האמצע

השקט הנפשי האולטימטיבי ניתן להשגה אם המטוטלת המתנדנדת בין קיצוניות אחת לשניה בכל דבר ועניין נחה לבסוף בנקודת האמצע. מורים מוארים רבים לאורך ההיסטוריה, כולל בודהה והרמב"ם לימדו זאת. מה שיפה בטנטרה מבחינה זו, הוא שהטנטרה מלמדת אותנו דוקא כן לנסות ולחוות את הקיצונויות שבמטוטלת, כדי שנוכל לדעת באמת את נקודת האמצע. ומתוך אמירת ה"כן" שבה, מאפשרת הטנטרה לאדם, לזרום עם כל התנסות שהיא, על מנת שיוכל להגיע מתוך האמת הפנימית שלו עצמו, לנקודת האמצע שלו. זה עשוי להישמע כקונפליקט, אך הרעיון הבסיסי הוא, דע את גבולותיך הקיצוניים, על מנת שתוכל אחר כך, לשאוף בחייך לכמה שיותר איזון. לאורך השנים, אותה דרך התנסות במצבים הקיצוניים הביאה לא אחת לרדיפת הטנטריקות על ידי אלו שחיו חיים מוגבלים ושחששו לאבד שליטה.

Non Attachment

מושג זה קשה לעיתים להפנמה עבור אנשים מערביים, ובעיקר עבור אלו שאינם רגילים בעבודה רוחנית. אנו מנהלים את חיינו ובלי משים, נקשרים או יותר נכון, נצמדים בנפשנו לדברים רבים. זה יכול להתחיל בדברים חומריים, אפילו פעוטים, כמו ספל שאנחנו אוהבים במיוחד לשתות ממנו. והרי אין כל רע בלאהוב ספל מסוים יותר, נכון? ובכן, הבעייה אינה בלאהוב, הבעייה נוצרת אם איננו מסוגלים לקבל בשלוות נפש גמורה ובאדישות, את העובדה שהספל האהוב נשבר (או גרוע מכך, מישהו שבר לנו אותו). ספל הוא דבר פעוט וחסר ערך, אך אנו עדים תכופות לתגובות בלתי רציונליות על ספל שנשבר או דבר קטן אחר שיצא מגדר הרגיל וה"בסדר". העניין מחמיר כמובן, כאשר אנו בוחנים את היצמדותנו לדברים חשובים יותר, להרגלי חיים, לאנשים שונים, לבן או בת הזוג ואפילו לגופנו אנו.

בטנטרה, מתרגלים את הנושא של שחרור מהיצמדות, Non Attachment, לגבי דברים רבים, עד שהעניין הופך להרגל ודרך חיים. ככל שאדם חסר היצמדויות, כך חייו הופכים קלים, כיוון שהוא זוכה בגמישות נפשית ורגשית עצומות, ומסתגל בקלות לכל שינוי שהסביבה מציבה בפניו. אדם שמסוגל ליותר Non Attachment יוכל להתמודד בצורה טובה יותר עם שינויים שקורים לכולנו כגון אובדן מקום עבודה, עזיבת חבר, חלילה וחס פטירה של מישהו אהוב ואפילו עם פגיעה בגופו או מותו שלו.

אנו לומדים גם להתבונן בכל מה שקורה בחיינו, מתוך תובנה שזה לא קורה לנו אלא לידנו. אנו לומדים להתבונן בכל ארוע כאילו היה ענן חולף בשמיים וזוכים בכך בשקט נפשי מדהים.

מדיטציה וחיבור לאחד

כל מטרתו של הטנטריקה (לפחות במקור, בטנטרה העתיקה) הינה להגיע להארה, למצב שבו הוא זוכה לחיבור האולטימטיבי עם האחד, המקור, הבורא. כאשר הוא זוכה בכך, נשמתו יורדת מגלגל הסמסרה, ומפסיקה לחזור אל גילגולי החיים עלי אדמות. התכוונות דומה מאד מתוארת בתורת הקבלה היהודית. דרכים רבות להגיע להארה, אך כולן הינן דרכים של מדיטציה.

עבור מרבית האנשים בעולם המערבי, המילה מדיטציה מתקשרת כמעט באופן אוטומטי עם אדם היושב בישיבה מזרחית ובעיניים עצומות, ואולי מהמהם איזה "אווהוההההווום" או משהו דומה. אך זה בהחלט אינו חייב להיות כך. הטנטרה נחשבת לאחת מאבות המדיטציה בכלל, וכוללת שיטות רבות ושונות למדיטציה. מדיטציה הינה בעצם מצב בו מוחנו מושקט ממחשבות פעילות. במצב זה, אנו מודעים לסביבתנו החיצונית והפנימית (גופנו, רגשותינו וכו') פי עשרות מונים. חושינו מתחדדים מאד, והאינטואיציה שלנו, החוש השישי ויכולתנו לתקשר באמצעים שונים מההבעה הרגילה גוברים. אם נעמיק לבחון, נגלה שמכלול מחשבותינו הפעילות וההתניות שלנו (מה שאנו מכנים באופן כולל כ"מיינד"), לא אמור להיות תמיד בשימוש. כאשר אנו בעיצומו של פתרון בעייה לוגית שדורשת הפעלת המיינד, זה נפלא, אך בהרבה מצבים אחרים, המיינד פשוט דופק כל חלקה טובה - מספק לנו את כל התירוצים שבעולם למה לא לעשות מה שטוב עבורנו, מגביל את דרך חשיבתנו לקונספטים מתווים מראש שרובם בכלל אינם שלנו, ועוד. המדיטציה מסייעת לנו פשוט להיות בעל הבית של עצמנו ושל המיינד שלנו. לא לתת למיינד שלנו להיות בעל הבית.
שיטות מדיטציה טנטריות רבות הינן דינמיות ומערבות פעילות גופנית, שימוש במגוון חושים, ואפילו עבודה של ממש (אין שום בעייה להפוך את עבודת המטבח או הניקיון למדיטציה מדהימה). אחד האספקטים המעניינים הינו שגם מגע מיני הופך דרך הטנטרה לשיטת מדיטציה מהעמוקות ביותר שיש, דבר ההופך גם את המין עצמו לחווייה שונה לחלוטין ממה שכל אדם ממוצע חווה.

החיבור לגוף - צ'אקרות ואנרגיה   

טכניקות המדיטציה השונות בשילוב עם נשימה מודעת איפשרו לטנטריקות לפתח לאורך השנים מודעות עצומה לגופם. מודעות זו, איפשרה לרבים "לראות" את גופם מבפנים במימדים אחרים לחלוטין מאלו שאנו רגילים לחשוב עליהם. מימדים כגון נקודות איזון, מסלולים ומרכזים אנרגטיים ועוד. תיאור המערכת המכונה מערכת הצ'קרות מיוחסת לטנטרה הקדומה וממנה היא נדדה לתורות רפואה מזרחיות רבות. צ'קרות הינן מרכזי אנרגיה הנמצאים בגוף. קיימים מרכזים רבים, אך העיקריים שבהם, שבעה במספר, ערוכים לאורך ציר השדרה שלנו. כל צ'קרה אחראית למכלול פונקציונלי ונפשי שונים. מעניין לציין כי קיימת הקבלה מדהימה בין התפתחות המין האנושי ובין תיפקודי הצ'קרות, מהפרימיטיבי ביותר, ועד המתקדם ביותר אשר אליו עדיין לא הגענו.
כאשר הצ'קרה נמצאת במצב מאוזן נעה האנרגיה במסלול מעגלי וכאשר היא יוצאת מאיזון, נעה האנרגיה בקו ישר או בחוסר סדירות. תופעה זו ניתנת למדידה באמצעים פשוטים יחסית. פסלוני תנוחות מיניות במקדש טנטרה קג'ורהו, הודו

אז מה כל הקטע עם המין?   

עכשיו, אחרי שקראתם את כל ההסברים (או שאולי לא?), תוכלו להבין יותר לעומק את הנושא.
רבים מהמושגים שעליהם דיברנו, אם לא כולם, דורשים כעיקרון הרבה עבודה עצמית כדי להפנים את המושג, ועוד יותר מכך, כדי ליישמו כדרך חיים. ומי מאיתנו אינו מחפש קיצורי דרך? קיימים אולי כאלו שייבחרו בדרך הארוכה והמייסרת, אך אלו לא יהיו טנטריקות.
הטנטריקה שואף להגיע אל ההארה לא דרך נתיב הייסורים, הסגפנות והבדלנות. עבור הטנטריקה, כל עוד התוצאה הסופית תהייה זו שאליה אנו שואפים, הרי אם אפשר לקצר את הנתיב, ובדרך לחגוג את חגיגת החיים הנפלאה - אז למה לא בעצם?

הטנטרה עושה שימוש בחושניות, בעירום, במגע ובמין, כדי להפנים בעוצמה רבה ובמהירות מושגים רבים. ביניהם, אהבת האדם, הפרדת היישות מן הגוף, קבלה והתמסרות, Non Attachment, וכן מדיטציה וחיבור לאחד.

כאשר אדם מסיר מעליו מחסומים וחומות הגנה רבות בהיותו בעירום, כאשר הקשר הינו ישיר בעזרת מגע, וכאשר המיינד מושקט על ידי המדיטציה, אין הרבה מה שיפריע להפנמת המושגים.
על פי הטנטרה, קיימים שלשה מצבים בהם אדם קרוב ככל שרק ניתן למצב של הארה, והם מוות, מדיטציה עמוקה ורגע האורגזמה והם נחשבים קרובים זה לזה, כיוון שבכולם אנו רק יישות נקייה.

אם כך, מדוע הפכה הטנטרה במרבית העולם המערבי לכינוי נרדף לחילופי זוגות, אורגיות פרועות, תנוחות אזוטריות וטכניקות להשהיית הגמירה?
פשוט מאד! העולם המערבי הוא עולם חומרני שמונע ע"י כח הכסף, ולמין, מה לעשות, יש כח מכירה אדיר. כך לקחו אנשים בעלי עניין את תפיסת העולם המדהימה הזו, הפשיטו אותה במערומיה מכל הרוחניות העמוקה שבה, והפכו אותה להררים של קלטות פורנוגרפיות ואתרי אינטרנט שופעי סילופים ושטויות במיץ.

אז כן, בהחלט, אם תלמדו טנטרה במקומות הנכונים, תיחשפו גם לעירום, מגע ועיסוק במיניות, אך אלו יבואו במקום ובזמן הנכונים, על מנת לאפשר ולקדם התפתחות אישית נפשית, חברתית ורוחנית ולסייע לכם לחיות חיים עשירים, רגועים ומלאים. הדברים יתבצעו תמיד מתוך הקפדה על המקום המכבד, המקדש, אותו מקום שבו אנו רואים באדם שמולנו חלק אינטגרלי מהבריאה והבורא, אשר חד הם.

 

 

 

 
מנוי חינם למגזין שלנו
ספרונים להורדה חינם
צרו קשר
מזמינים אתכם לקבל תמיכה וסיוע מרחוק דרך האינטרנט

בימים אלה, כשהקורונה משתוללת ויש סגר, מתח, לחצים אישיים או בזוגיות ואולי אף חרדה, אנחנו כאן עבורכם!

אנחנו מזמינים אתכם לקבל מאיתנו תמיכה וסיוע, אוזן קשבת, הנחייה והדרכה בנושאים השונים דרך זום או טלפון.
הסשנים יעילים מאד. מעבר לייעוץ ולתמיכה, נלמד אתכם תקשורת זוגית יעילה, נעבוד איתכם עם כלים של עבודה רגשית שעושים פלאות, נשלח אנרגיה מרפאה ועוד.

המחיר הינו 300 ₪ לשעה. ניתן להעביר דרך bit, PayBox, PayPal או העברה בנקאית ישירה.

אנחנו מאחלים לכם, לכל בני ביתכם ולכולם באשר הם המון בריאות טובה. ❤

לתחילת הדף